YABANCI ŞİRKET ORTAĞI ÇALIŞMA İZNİ

Yabancı şirket ortaklarının çalışma izinleri konusunda müşterilerimize kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmeti kendilerine amaç edinmiş uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimize çalışma izinleri hususunda hizmet vermekteyiz.

Ülkemizde yabancı uyruklu vatandaşların kurduğu ve yine yabancı uyruklu vatandaşların ortak olarak, fiili şekilde çalıştığı şirketler bu kapsamda değerlendirilmektedir.

Yabancı şirket ortaklarının çalışma izni başvurusunda bulunabilmeleri için işletmenin minimum 100.000 TL ödenmiş sermayesinin olması ve 5 Türk Vatandaşının da aynı işletmede çalışıyor olma şartı aranmaktadır. Bununla beraber yabancı şirket ortağının hisse payının minimum %20 olması ve bu payın en az 40.000 TL olması gerekmektedir. Tüm bu şartların taşınması halinde 1 yıllık çalışma izninin alınabilmesi için bakanlığa başvuru yapılabilir.

Yeni kurulmuş işletmelerde kuruluş tarihini takip eden ilk 6 ay 5 Türk personeli çalıştırma zorunluluğu aranmamakta olup ikinci 6 ayda işletmenin kesinlikle 5 Türk personeli çalıştırması gerekmektedir, aksi takdirde şirket ortağı yabancıya verilmiş çalışma izni, çalışma izni uzatma işlemleri yapılırken 2 yıllık olarak uzatılamaz.

Yabancı şirket ortaklarının çalışma izni başvurusunda Çalışma Bakanlığı tarafından istenilen belgeler farklılık gösterdiğinden

4B Kurumsal Danışmanlık gibi  konusunda uzman bir firma ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıntılı bilgi için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Aşağıda bulunan iletişim formumuzu doldurmanız halinde uzmanlarımız en kısa sürede size dönecektir

  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
İLETİŞİM BİLGİLERİ

Alsancak mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. No:92

Sinesaf Apt. K:5 D:10 35220

Konak/İzmir

0232 502 71 31

0545 693 63 95

© Telif Hakkı 2018 4B Danışmanlık Hizmetleri

calismaizni4.com internet sitesinin isim ve yayın hakkı 

4B Danışmanlık Hizmetleri'ne aittir.